Apple iPad Mini 5th Gen
- LZCQ00443
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPad Mini 5th Gen
Apple iPad Mini 5 256GB Wifi+Cellular
📱 Fully Tested & Functional
✅ Condition: Used – pulled from working environments; expect signs of use.
🔍 Screen: No cracked glass.
📶 Carrier: unlocked
🔑 Clean IMEI – ready for activation.
🚫 No iCloud lock, MDM, or DEP restrictions.
📦 Included: Handset only (No charger, SIM card, or other accessories).
This device has been thoroughly tested and is in full working condition.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Cricket
- • Ting
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Signs of use
Free Shipping
- Seller ships from TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: March 10, 2025
- Date Updated: May 15, 2025
- Date Expires: May 22, 2025
- Date Closed: May 15, 2025
Want to sell your Apple iPad Mini 5th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad Mini 5th Gen Specs
| Capacity | 5124 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | Lightning |
| Resolution | 1536x2048 |
| Screen Size | 199 mm 7.9 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
| Width | 135 mm 5.3 inches |
| Height | 203 mm 8.0 inches |
| Depth | 6 mm 0.2 inches |
| Weight | 301 g 10.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...