Google Pixel 9
$530
- LZCE41721
- Approved
- Sold
Google Pixel 9
New condition
--%
Battery Health
128GB
12GB
Obsidian
Unlocked
G2YBB
Brand New Sealed| Google Pixel 9| Obsidian | Unlocked | 128 gb
Bought this phone directly from mint mobile and it was unlocked. Box was never opened.
Brand-new, factory-sealed Google Pixel 9 with 128GB of storage at a better price!
💰 Retail Price: $799 on Google Store – even with a $150 discount, buying from me is the better deal!
📦 Fast Shipping: Ships out the next business day after payment. Tracking will be provided promptly.
Don’t miss out on this great deal! 😊
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Brooklyn, NY
Free Shipping
- Seller ships from Brooklyn, NY
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 26, 2025
- Date Updated: Feb. 27, 2025
- Date Expires: March 8, 2025
- Date Closed: Feb. 27, 2025
Want to sell your Google Pixel 9?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4700 mAh |
| Longevity | 24 hours |
| USB | USB-C |
| Typical 4700 mAh (minimum 4558 mAh) | |
| Fast charging (up to 55% in ~30 min with Google 45W USB-C charger, sold separately) | |
| Fast wireless charging (Qi-certified); Battery Share | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1080x2424 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 422 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.3-inch OLED (Actua); 1080 x 2424; 60–120 Hz | |
Size and Weight
| Size | 152.8 x 72.0 x 8.5 mm; 6.0 x 2.8 x 0.3 in; 198 g; 7 oz |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 153 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 198 g 7.0 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...