Google Pixel 9 Pro Fold
- LZAX64549
- Approved
- Canceled
Google Pixel 9 Pro Fold
MINT Google Pixel 9 Pro Fold (Verizon - Carrier Unlocked)
Google Pixel 9 Pro Fold in MINT condition. Device was purchased through Verizon, and is CARRIER unlocked, not OEM unlocked for developers. The device comes in original box, has a USB-C cable but no power block, and a black Google case for the device, which will already be on the device when shipped.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
There is ZERO damage to this device. But because the case was on the device, the admins wouldn't approve it as MINT. I even took the case off of the back and uploaded a picture. The front of the device comes with an "edge" case, protecting the edges, and it is installed using adhesive. It is not supposed to be removed once put on, if you still want to continue using the case. You can clearly see in the pictures that the device is like new.
Free Shipping
- Seller ships from Saint Louis, MO
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 24, 2025
- Date Updated: Jan. 24, 2025
- Date Expires: Feb. 3, 2025
- Date Closed: Jan. 24, 2025
Want to sell your Google Pixel 9 Pro Fold?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9 Pro Fold Specs
| Capacity | 4650 mAh |
| USB | USB-C |
| 4650 mAh battery | |
| Wired (USB-C) | |
| Qi wireless charging (7.5W); not compatible with Pixel Stand 2 | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2152x2076 (inner); 1080x2424 (outer) |
| Screen Size | 203 mm 8.0 inches |
| Pixels Per Inch | 373 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Foldable OLED inner display (8.0 in) up to 120Hz; outer OLED display (6.3 in) up to 120Hz | |
| Size | 155.2 x 77.1 x 10.5 mm (folded); 155.2 x 150.2 x 5.1 mm (unfolded) |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 155 mm 6.1 inches |
| Depth | 11 mm 0.4 inches |
| Weight | 257 g 9.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...