Apple iPhone 13
- LZAW98752
- Approved
- Low Price
- Canceled
Apple iPhone 13
[LOCKED TO METRO] iPhone 13 - 128GB - Midnight - 100% Battery Health
THIS PHONE WORKS ON METRO BY T-MOBILE ONLY - THIS PHONE WILL UNLOCK 1 YEAR AFTER ACTIVATION
-----------------------------------------------------------------
Comes from a smoke free and pet free home! This phone was bought from a sale. Account has been taken off on this phone and is ready to be activated on another account. This phone was basically never used and still has the original plastic protector on the screen!
The box has never been opened. Everything is original. There should be no problems with this phone. The battery health is at 100%. Apple Care Warranty will start when you activate the phone.
Ships with a lightning to USB-C cable, manual, and original box via USPS Priority Mail. Phone is sold as-is. All sales are final. No returns. Thanks for viewing my listing!
Metro by T-Mobile
- Carrier compatible with Metro by T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • Metro by T-Mobile
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Arcadia, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 23, 2025
- Date Updated: Feb. 13, 2025
- Date Expires: Feb. 20, 2025
- Date Closed: Feb. 13, 2025
Want to sell your Apple iPhone 13?
Sell Similar on Swappa
iPhone 13 Specs
| Capacity | 3227 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| 6.1" Super Retina XDR display | 460 ppi | |
| Size | 2.81in x 5.78in x 0.30in |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 174 g 6.1 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...