Apple iPad Air 4th Gen
- LZAI82345
- Approved
- Canceled
Apple iPad Air 4th Gen
****Mint Apple iPad Air 4 iOS 15 With Mint Apple Pencil 2nd Gen****
Pristine condition Apple iPad Air 4th generation has iOS 15 rare A2316 Sky Blue 64GB & Apple Pencil 2nd Gen. iPad was barely used and has been very well taken care of since day one. Includes the original Apple stickers, Apple wall block & Apple USB C charging cable that was never used. This is a great iPad for someone to use. iPad looks & feels brand new. I will ship immediately after purchasing.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Columbia, SC
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 8, 2025
- Date Updated: Feb. 14, 2025
- Date Expires: Feb. 16, 2025
- Date Closed: Feb. 14, 2025
Want to sell your Apple iPad Air 4th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad Air 4th Gen Specs
| Capacity | 7526 mAh |
| Longevity | 9 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1640x2360 |
| Screen Size | 276 mm 10.9 inches |
| Pixels Per Inch | 264 ppi |
| Width | 179 mm 7.0 inches |
| Height | 248 mm 9.8 inches |
| Depth | 6 mm 0.2 inches |
| Weight | 460 g 16.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...