Apple iPhone 13 Pro Max
$412
- LYNZ34192
- Approved
- Low Price
- Expired
Apple iPhone 13 Pro Max
Good
88%
Battery Health
256GB
Sierra Blue
T-Mobile
A2484
Sierra Blue iPhone 13 Pro Max 256GB
Sierra Blue iPhone 13 Pro Max 256GB in good condition. Always used a screen protector on the camera and the front screen (started to lift up/bubble slightly).
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
- Compatible with Textnow, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
- • TextNow
Battery Health
- 88% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Minor wear and tear, phone always kept in case with screen protector on camera and front screen.
Ships from
Roselle Park, NJ
5.0 of 5.0 stars,
1 rating
Free Shipping
- Seller ships from Roselle Park, NJ
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 29, 2024
- Date Updated: Feb. 12, 2025
- Date Expires: Feb. 11, 2025
- Date Closed: Feb. 12, 2025
Want to sell your Apple iPhone 13 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 13 Pro Max Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4352 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1284x2778 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
Size and Weight
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 240 g 8.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...