Apple iPhone 12
- LYNU86857
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 12
Apple iPhone 12 64GB T-Mobile. Black. Battery Health 92%
- Fully tested and functional.
- Cosmetics: Items are pulled from working environments and will have signs of use such as scratches, scuffs, etc.
- Battery health: 92%.
- Compatible with T-Mobile only. Cannot guarantee unlocking or use on any other carrier.
- Handset only- no charger, sim card, or any other accessories included.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
- Compatible with Textnow, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
- • TextNow
Battery Health
- 92% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Normal signs of use
Free Shipping
- Seller ships from TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 24, 2024
- Date Updated: Jan. 7, 2025
- Date Expires: Jan. 12, 2025
- Date Closed: Jan. 7, 2025
Want to sell your Apple iPhone 12?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Specs
| Capacity | 2815 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Super Retina XDR display | |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 162 g 5.7 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...