Samsung Galaxy S22
- LYNA27988
- Approved
- Sold
Samsung Galaxy S22
Samsung Galaxy S22 - 128 GB - Black (Unlocked) | Excellent
Samsung Galaxy S22
-Verizon UNLOCKED
-128GB
-Black
Activation Status:
-Unlocked for all GSM Carriers Worldwide
Item Condition:
-The phone is in Excellent condition
What's included in the package:
-Phone
This device have been professionally tested for Full Functions, R2/Ready for Reuse. All parts are original. Phone has never been opened, fixed, repaired or refurbished. All purchases include fast and free shipping.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from DALLAS, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Seller Return Policy
--RETURNS--
-60 day return warranty. Warranty does not cover damage incurred while in buyer’s possession.
-To be eligible for a return, your item must be in the same condition that you received it.
- No refunds or exchange on devices or products that have any iCloud account . Mobile phones MUST be restored to factory setting.
-The item must be in the same condition and in original packaging.
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 4, 2024
- Date Updated: Dec. 5, 2024
- Date Expires: Dec. 14, 2024
- Date Closed: Dec. 5, 2024
Want to sell your Samsung Galaxy S22?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S22 Specs
| Capacity | 3700 mAh |
| Longevity | 14 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 422 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 146 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 168 g 5.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...