Google Pixel 8a
- LYMU32332
- Approved
- Featured
- Low Price
- Canceled
Google Pixel 8a
EXCELLENT CONDITION ** GOOGLE WARRANTY ** 5 STAR SELLER ** SAME DAY SHIPPING IF PAID BY 3PM M-F
Google Pixel 8a -128GB - Obsidian (Unlocked).
Excellent condition with minor signs of use, including light scratches, scuffs and worn finishes. (See photos) This item has been tested and is fully functional. It is ready for activation on any cellular network worldwide.
Android 14 loaded.
GOOGLE PIXEL WARRANTY ACTIVE TILL AUGUST 2025
Shipping: USPS Expedited Mail
DEVICE IS PRICED TO SELL
INCLUDES DEVICE ONLY - NO BOX OR CHARGING CABLE (24-968)
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Excellent condition with minor signs of use, including light scratches, scuffs and worn finishes. (See photos) This item has been tested and is fully functional. It is ready for activation on any cellular network worldwide.
Android 14 loaded.
GOOGLE PIXEL WARRANTY ACTIVE TILL AUGUST 2025
Free Shipping
- Seller ships from Silver Spring, MD
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 28, 2024
- Date Updated: Dec. 3, 2024
- Date Expires: Dec. 8, 2024
- Date Closed: Dec. 3, 2024
Want to sell your Google Pixel 8a?
Sell Similar on Swappa
Pixel 8a Specs
| Capacity | 4492 mAh |
| USB | USB-C |
| 4492 mAh; up to 18W wired charging; Qi wireless charging | |
| Up to 18W wired charging | |
| Qi wireless charging | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2400x1080 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 430 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.1-inch OLED, 2400x1080, up to 120Hz, HDR | |
| Size | 152.1 x 72.7 x 8.9 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 188 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...