Apple iPad Pro 12.9" 5th Gen 2021
- LYMR03554
- Approved
- Low Price
- Expired
Apple iPad Pro 12.9" 5th Gen 2021
ipad pro 12.9 5th gen cellular 128gb + Magic Keyboard + Apple Pencil 2nd Gen
This Apple iPad Pro 5th Gen 12.9" with Magic Keyboard & Apple Pencil is a powerful tablet that comes equipped with an Octa Core processor, 8 GB RAM, and 128 GB storage capacity. The tablet's features include a built-in front camera, built-in rear camera, facial recognition, accelerometer, ambient light sensor, barometer, Apple Pencil support, and LiDAR scanner.
The iPad Pro runs on iOS operating system and has a maximum resolution of 2732 x 2048. It also has Wi-Fi internet connectivity and a battery run time of 10 hours. This tablet is perfect for both personal and professional use, and is sure to enhance your digital experience.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Cricket
- • Ting
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Everything in good condition. The bottom (non-visible side) of the Magic Keyboard has a couple small marks (as pictured).
Free Shipping
- Seller ships from New York, NY
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 24, 2024
- Date Updated: Dec. 13, 2024
- Date Expires: Dec. 13, 2024
- Date Closed: Dec. 13, 2024
Want to sell your Apple iPad Pro 12.9" 5th Gen 2021?
Sell Similar on Swappa
iPad Pro 12.9" 5th Gen 2021 Specs
| Capacity | 10702 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 2048x2732 |
| Screen Size | 328 mm 12.9 inches |
| Pixels Per Inch | 265 ppi |
| Width | 215 mm 8.5 inches |
| Height | 281 mm 11.1 inches |
| Depth | 6 mm 0.3 inches |
| Weight | 682 g 24.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...