Apple iPhone 12
- LYMP34197
- Approved
- Low Price
- Canceled
Apple iPhone 12
Apple iPhone 12 64GB - AT&T
Device: iPhone 12
Storage: 64GB
Carrier: AT&T
Battery Health: 100%
Includes: Phone only (no box, accessories, or charger)
Shipping:
Ships within 2 business days of purchase.
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Condition Description:
Light cosmetic imperfections: Minor surface scrapes that are not easily noticeable unless closely inspected.
Some deep scratches on the front and back of phone
Please review all included photos to assess the condition fully.
Free Shipping
- Seller ships from Newark, DE
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 23, 2024
- Date Updated: Dec. 23, 2024
- Date Expires: Dec. 31, 2024
- Date Closed: Dec. 23, 2024
Want to sell your Apple iPhone 12?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Specs
| Capacity | 2815 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Super Retina XDR display | |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 162 g 5.7 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...