Apple iPhone SE 3rd Gen 2022
$200
- LYMH49120
- Approved
- Canceled
Apple iPhone SE 3rd Gen 2022
Mint
99%
Battery Health
64GB
Midnight
Unlocked
A2595
Like New iPhone SE 3rd Generation 64GB Midnight
Gently used phone. Purchase includes iPhone box, charging wire, SIM card slot tool, screen protector, and dark green case protector. The phone is like new and is less than half the price of a brand new phone. 5G connectivity.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with Textnow, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • TextNow
- • Cricket
- • Ting
Battery Health
- 99% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Oswego, NY
Free Shipping
- Seller ships from Oswego, NY
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 15, 2024
- Date Updated: Dec. 8, 2024
- Date Expires: Dec. 13, 2024
- Date Closed: Dec. 8, 2024
Want to sell your Apple iPhone SE 3rd Gen 2022?
Sell Similar on Swappa
iPhone SE 3rd Gen 2022 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 2018 mAh |
| Longevity | 14 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 750x1334 |
| Screen Size | 120 mm 4.7 inches |
| Pixels Per Inch | 326 ppi |
Size and Weight
| Width | 67 mm 2.7 inches |
| Height | 138 mm 5.5 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 144 g 5.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...