Samsung Galaxy Note 10 Plus
$258
- LYMG24021
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Samsung Galaxy Note 10 Plus
Good
--%
Battery Health
256GB
12GB
Aura Glow
Unlocked
SM-N975U1
Samsung Galaxy Note 10 Plus Unlocked comes with Adapter + Cable
MOBILE CHECK DONE
APPARENCE 10/10 GRADE
MOBILE GIVES BEST COMFORT TO USE ALL KINDS INTERNET WORKS
MOBILE COMES WITH BEST PACKING
30 DAYS WARRANTY
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with Textnow, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • TextNow
- • Cricket
- • Ting
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Cosmetics
Ships from
Dallas tx
5.0 of 5.0 stars,
57 ratings
Phonecheck
Seller certifies devices with Phonecheck
Power
Power seller, high quality, high volume
Seller Listing Addendum
All our phones comes with charger and cable in a box
Free Shipping
- Seller ships from Dallas tx
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Seller Shipping Policy
Will Ship the Phones within 2 working days
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Seller Return Policy
We have 30 day return policy on our phones
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 14, 2024
- Date Updated: Dec. 9, 2024
- Date Expires: Dec. 13, 2024
- Date Closed: Dec. 9, 2024
Want to sell your Samsung Galaxy Note 10 Plus?
Sell Similar on Swappa
Galaxy Note 10 Plus Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4300 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x3040 |
| Screen Size | 172 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 495 ppi |
Size and Weight
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 162 mm 6.4 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 196 g 6.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...