Apple iPad Pro 11" 2018
- LYMG17944
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPad Pro 11" 2018
iPad Pro 11" (64GB) including FREE Smart Keyboard Folio
Fully functional 11" iPad Pro (64GB, 2018 model with USB-C port).
Condition: One 8mm abrasion to aluminum near bottom right corner. Other minor cosmetic scratches to finish (see photos). Glass is perfect and scratch free. Smart Keyboard Folio is 100% functional and sanitized, but is well-worn. It is included as a free bonus to the purchase.
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
One 8mm abrasion to aluminum near bottom right corner. Other minor cosmetic scratches to finish (see photos). Glass is perfect and scratch free.
Smart Keyboard Folio is 100% functional and sanitized, but is well-worn. It is included as a free bonus to the purchase.
Free Shipping
- Seller ships from Waikoloa, HI
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 14, 2024
- Date Updated: Nov. 22, 2024
- Date Expires: Nov. 24, 2024
- Date Closed: Nov. 22, 2024
Want to sell your Apple iPad Pro 11" 2018?
Sell Similar on Swappa
iPad Pro 11" 2018 Specs
| Capacity | 7812 mAh |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1668x2388 |
| Screen Size | 280 mm 11.0 inches |
| Pixels Per Inch | 265 ppi |
| Width | 179 mm 7.0 inches |
| Height | 248 mm 9.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 468 g 16.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...