Apple iPad Air 4th Gen
- LYMD84016
- Approved
- Low Price
- Expired
Apple iPad Air 4th Gen
Apple iPad Air 4th Gen Wi-Fi
iPad Air 4th Generation WiFi only. Includes a rubber case with kickstand. Charging cable included. Plug adapter for outlet NOT included. No scratches, in great condition. 64GB. Case: https://www.amazon.com/gp/product/B08JYXRNG5/ref=ppx_yo_dt_b_search_asin_title?ie=UTF8&th=1
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Very good condition. No scratches. Has been in a rubber case the entire time.
Free Shipping
- Seller ships from Scarsdale, NY
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 11, 2024
- Date Updated: Dec. 5, 2024
- Date Expires: Dec. 4, 2024
- Date Closed: Dec. 5, 2024
Want to sell your Apple iPad Air 4th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad Air 4th Gen Specs
| Capacity | 7526 mAh |
| Longevity | 9 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1640x2360 |
| Screen Size | 276 mm 10.9 inches |
| Pixels Per Inch | 264 ppi |
| Width | 179 mm 7.0 inches |
| Height | 248 mm 9.8 inches |
| Depth | 6 mm 0.2 inches |
| Weight | 460 g 16.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...