Apple iPhone 6
- LYLX03280
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 6
Apple iPhone 6 16GB - Unlocked
Device: iPhone 6
Storage: 16GB
Carrier: Unlocked – compatible with most carriers
Battery Health: 97%
Includes: Phone only (no box, accessories, or charger).
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • Cricket
- • Ting
Battery Health
- 97% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Minor: Small, shallow dents that don’t affect device functionality or structure.
Light: Minor surface scrapes, generally not noticeable unless closely inspected.
Medium/Heavy: deeper scrapes and scratches on back and front.
General Wear: Faded areas or slight discoloration from normal use.
Free Shipping
- Seller ships from Newark, DE
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 5, 2024
- Date Updated: Nov. 13, 2024
- Date Expires: Nov. 21, 2024
- Date Closed: Nov. 13, 2024
Want to sell your Apple iPhone 6?
Sell Similar on Swappa
iPhone 6 Specs
| Capacity | 1810 mAh |
| USB | Lightning |
| Resolution | 750x1334 |
| Screen Size | 119 mm 4.7 inches |
| Pixels Per Inch | 326 ppi |
| Width | 67 mm 2.6 inches |
| Height | 138 mm 5.4 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 129 g 4.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...