Apple iPad 9th Gen
- LYLP03795
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPad 9th Gen
iPad 9th Gen (64GB) Grey, Unlocked + wifi, Good Condition, Ships Priority USPS
Selling an iPad 9th Gen in Good Condition. Device is Unlocked to any carrier or can be used on WiFi. Cable, Manuals and chargers are NOT included. Overall Good Condition. Please see pics for details. This device is in original condition with no refurbished or aftermarket parts. We Ships USPS Priority mail with delivery in 2-3 business days. We ship same day of payment or next day depending on time of day. Thank you for looking!
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Cricket
- • Ting
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Good Condition
Free Shipping
- Seller ships from Charlotte, NC
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 28, 2024
- Date Updated: Nov. 2, 2024
- Date Expires: Nov. 6, 2024
- Date Closed: Nov. 2, 2024
Want to sell your Apple iPad 9th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad 9th Gen Specs
| Capacity | 8686 mAh |
| Longevity | 9 hours |
| USB | Lightning |
| Resolution | 1620x2160 |
| Screen Size | 259 mm 10.2 inches |
| Pixels Per Inch | 265 ppi |
| Width | 174 mm 6.9 inches |
| Height | 251 mm 9.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 487 g 17.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...