Apple iPad Mini 6th Gen
- LYLO02859
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPad Mini 6th Gen
Like new iPad mini 6
For sale is an iPad mini (6th Generation, 256gb)
It is like new! Included is:
*iPad Mini (6th Generation, 256gb, Space Gray)
*Original Box
*Original Charger
*Apple Original Folio case ($70 value)
Get a steal of a deal! Enjoy :)
Any questions, please ask! Make sure your swappa / PayPal shipping address is accurate.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Lady Lake, FL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 27, 2024
- Date Updated: Oct. 31, 2024
- Date Expires: Nov. 6, 2024
- Date Closed: Oct. 31, 2024
Want to sell your Apple iPad Mini 6th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad Mini 6th Gen Specs
| Capacity | 5034 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1488x2266 |
| Screen Size | 210 mm 8.3 inches |
| Pixels Per Inch | 327 ppi |
| Width | 135 mm 5.3 inches |
| Height | 195 mm 7.7 inches |
| Depth | 6 mm 0.3 inches |
| Weight | 293 g 10.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...