Apple iPhone 16 Pro
- LYKQ84471
- Approved
- Sold
Apple iPhone 16 Pro
Apple iPhone 16 Pro 128gb - FAST SHIPPING
Brand new sealed Apple iPhone 16 Pro 128gb Desert Titanium.
Carrier unlocked, will work with any domestic or international carrier (ATT, TMOBILE, Sprint, Verizon, Vodafone, Reliance, ... etc.)
Default shipping is FREE USPS PRIORITY MAIL.
FAST UPS SHIPPING (UPS Next Day Air, UPS 2nd Day Air, UPS 3 Day Select, UPS GROUND) available at extra cost depending on your location.
USA DOMESTIC SHIPPING ONLY PLEASE
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Cricket
- • Ting
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Parker, CO
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 2, 2024
- Date Updated: Oct. 21, 2024
- Date Expires: Oct. 31, 2024
- Date Closed: Oct. 21, 2024
Want to sell your Apple iPhone 16 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 16 Pro Specs
| Capacity | 3582 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1206x2622 |
| Screen Size | 159 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 458 ppi |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 150 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 199 g 7.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...