Apple iPhone 11
- LYKI48309
- Approved
- Featured
- Sold
Apple iPhone 11
iphone 11 mint condition Unlocked Purple 64 GB storage SCREEN WAS REPLACED
iphone 11 mint condition Unlocked Purple 64 GB storage SCREEN WAS REPLACED includes wall cube and cable. Screen may post a message of an unknown part due to replaced screen.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with Textnow, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • Mint Mobile
- • TextNow
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Battery Health
- 94% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Listing Addendum
All phones include wall charger, or USB (lightning) cable and wall block
Free Shipping
- Seller ships from Plano, Tx
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Seller Shipping Policy
We ship all items within 24 hours of purchase confirmation (except Sundays - Federal Holiday. Expedited shipping is available both Priority Mail 2 to 3 days for an additional $7.00 flat rate. Priority Express next day or 2-day service is available for $25 flat rate.
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Seller Return Policy
All items come with a 30-day warranty and return policy for a refund. Refunds are issued in full and a prepaid return label will be sent for purchases that are significantly not as described.
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 25, 2024
- Date Updated: Oct. 15, 2024
- Date Expires: Oct. 23, 2024
- Date Closed: Oct. 15, 2024
Want to sell your Apple iPhone 11?
Sell Similar on Swappa
iPhone 11 Specs
| Capacity | 3110 mAh |
| Longevity | 18 hours |
| USB | Lightning |
| Up to 50% charge in 30 minutes | |
| Qi | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 828x1792 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Liquid Retina HD display | 326 ppi | |
| Size | 2.98in x 5.94in x 0.33in |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 151 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...