Apple iPhone 15 Pro
- LYKG77679
- Approved
- Low Price
- Canceled
Apple iPhone 15 Pro
iPhone 15 Pro 250gb Unlocked
iPhone 15 Pro 250gb black used on Verizon, but no SIM restriction. In good condition, used for one (1) year. Please see photos. Belkin glass screen protector applied and will stay on phone. Comes with three (3) used original Apple OEM cases. Comes with the original box - no cables included.
Battery Health
- 92% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Has small "ding" in lower left hand area as pictured. Otherwise in very good shape and has always had a Belkin glass screen protector applied.
Free Shipping
- Seller ships from Roslyn Heights, NY
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 23, 2024
- Date Updated: Sept. 30, 2024
- Date Expires: Oct. 3, 2024
- Date Closed: Sept. 30, 2024
Want to sell your Apple iPhone 15 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Pro Specs
| Capacity | 3274 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...