Google Pixel 8 Pro
- LYKA13063
- Approved
- Featured
- Canceled
Google Pixel 8 Pro
30 Day Warranty | FREE Shipping | 5-star Rating
Device is in Brand New condition. Device is sealed and has never been used.
We offer a 30-day money back guarantee on all our devices. The device will be shipped within ONE BUSINESS day and generally delivered within 3-5 business days after shipping.
All devices are tested using industry leading software and results are stored in our database for record keeping along with Serial Number/IMEIs.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Listing Addendum
GadgetPickup is a business seller. We are open 9AM - 5PM EST Monday through Friday. We are not open on Saturday or Sunday. Questions sent on Saturday and Sunday will be answered by end of day on Monday. Please allow us to address and resolve any issues as our goal has always been to provide customers with an excellent experience.
Free Shipping
- Seller ships from Oldsmar, FL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
International Shipping
- Seller ships internationally with QuickBoxUSA
- Seller ships internationally with Stackry
- Select sellers offer international shipping with our partners
- Swappa guidance for using freight forwarders
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 17, 2024
- Date Updated: Oct. 23, 2024
- Date Expires: Nov. 1, 2024
- Date Closed: Oct. 23, 2024
Want to sell your Google Pixel 8 Pro?
Sell Similar on Swappa
Pixel 8 Pro Specs
| Capacity | 5050 mAh |
| USB | USB-C |
| Non-removable Li-Ion; typical 5050 mAh (minimum 4950 mAh) | |
| Fast charging (USB-PD 3.0 PPS; up to ~50% in ~30 min with 30W USB-C charger) | |
| Fast wireless charging (Qi-certified); Battery Share | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1344x2992 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 489 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.7 in LTPO OLED (LTPO AMOLED), up to 120 Hz, HDR10+ | |
| Size | 162.6 x 76.5 x 8.8 mm |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 213 g 7.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...