Samsung Galaxy Note 9
- LYJW32941
- Approved
- Low Price
- Sold
Samsung Galaxy Note 9
PURPLE & BLACK GALAXY NOTE 9 128GB T-MOBILE
Great Samsung Galaxy Note 9 (sm-n960u) in purple & black. It has 128gb of storage and is locked to T-Mobile carrier. The back glass and pen have been replaced, 100% functional. There are light marks around the phone from everyday use. Please see the photos for more details. Please zoom in if you're are unsure of the condition. It does not come with a charger. A compatible charger is available upon request. Please notify me immediately after payment if you'd like one.
This will ship with USPS Priority Mail however you may upgrade to overnight shipping for $50.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
- Compatible with Textnow, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
- • TextNow
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
light marks around the frame, see photos
Free Shipping
- Seller ships from brockway
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 13, 2024
- Date Updated: Sept. 21, 2024
- Date Expires: Sept. 23, 2024
- Date Closed: Sept. 21, 2024
Want to sell your Samsung Galaxy Note 9?
Sell Similar on Swappa
Galaxy Note 9 Specs
| Capacity | 4000 mAh |
| Longevity | 35 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x2960 |
| Screen Size | 162 mm 6.4 inches |
| Pixels Per Inch | 514 ppi |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 162 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 201 g 7.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...