Apple iPad Mini 5th Gen
$201
- LYJV64628
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPad Mini 5th Gen
Good
--%
Battery Health
256GB
Gray
Wi-Fi
🍏 iPad Mini 5th Gen 256GB WiFi iOS 17.5 🔋81% Health Fast Shipping
very good cosmetic and functional condition ipad mini
ios 17.5
battery holds a good charge at 80% health
restored and reset to factory settings
includes 12 w adapter and lightning cable.
Free fast shipping.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
minor signs of wear no heavy wear
Ships from
Mc Farland, CA
4.5 of 5.0 stars,
69 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Mc Farland, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 12, 2024
- Date Updated: Sept. 15, 2024
- Date Expires: Sept. 22, 2024
- Date Closed: Sept. 15, 2024
Want to sell your Apple iPad Mini 5th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad Mini 5th Gen Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5124 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | Lightning |
Screen and Display
| Resolution | 1536x2048 |
| Screen Size | 199 mm 7.9 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
Size and Weight
| Width | 135 mm 5.3 inches |
| Height | 203 mm 8.0 inches |
| Depth | 6 mm 0.2 inches |
| Weight | 301 g 10.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...