Apple iPad Pro 12.9" 4th Gen 2020
- LYJU23003
- Approved
- Low Price
- Canceled
Apple iPad Pro 12.9" 4th Gen 2020
Apple iPad Pro 12.9" 4th Gen 2020 256GB WiFi & Extras..
Apple iPad Pro 12.9" 4th Gen 2020 256GB WiFi.. Apple iPad Pro 4th Gen. 256GB, Wi-Fi, 12.9 in - Space Gray. iPad is in excellent condition. Screen is scratch free..I do not have the original box but I do have a new unused Apple 20 Watt USB C Charger and a lightly used USB C charger cable. Comes with a newer black Poetic Revolution kickstand protective case and a second generation Apple Pencil. Feel free to ask for more pictures or for any questions.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Minor tiny scuffs in about 2-3 places around the frame hard to notice. And one speck on the Apple Logo.
Free Shipping
- Seller ships from Bainbridge, GA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 12, 2024
- Date Updated: Oct. 21, 2024
- Date Expires: Oct. 23, 2024
- Date Closed: Oct. 21, 2024
Want to sell your Apple iPad Pro 12.9" 4th Gen 2020?
Sell Similar on Swappa
iPad Pro 12.9" 4th Gen 2020 Specs
| Capacity | 9660 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 2048x2732 |
| Screen Size | 328 mm 12.9 inches |
| Pixels Per Inch | 265 ppi |
| Width | 215 mm 8.5 inches |
| Height | 281 mm 11.1 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 641 g 22.6 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...