Apple iPhone 15 Pro
- LYJO55953
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 15 Pro
1TB iPhone 15 Pro w/ USB-C Cable, FREE AirPods Pro (1st gen) - Screen Protector Used - near mint
1TB iPhone 15 Pro with Apple USB-C Cable and FREE AirPods Pro (1st gen) - in near mint condition. No major wear signs, screen in great condition (screen protector used). Apple Intelligence compatible
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Cricket
Battery Health
- 92% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Near mint (possibly mint but not sure of Swappa ratings). No major flaws. Screen protector on for all of usage so screen is great. Sides have almost no wear marks: slight usage marks but no major defects. Black glass intact and cameras pristine. Phone has never needed repairs so never opened, waterproofing seal intact.
Free Shipping
- Seller ships from Ridgewood, NJ
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 5, 2024
- Date Updated: Sept. 22, 2024
- Date Expires: Sept. 29, 2024
- Date Closed: Sept. 22, 2024
Want to sell your Apple iPhone 15 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Pro Specs
| Capacity | 3274 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...