Samsung Galaxy Note 10 Plus
$149
- LYJL29177
- Approved
- Featured
- Sold
Samsung Galaxy Note 10 Plus
Good
--%
Battery Health
256GB
12GB
Black
Unlocked Non-US
SM-N975F/DS
Duos
Good condition unlocked international dual-sim (SM-975F/DS) Galaxy Note 10+
Good condition Galaxy Note 10+. Unlocked. Global model (SM-975F/DS)
Samsung Galaxy Note10+ Dual SIM
S-Pen included
Comes with USB-C to USB-C cable
No charger or SIM card included.
Unlocked Non-US
- Carrier compatible with Unlocked Non-US
-
Compatible carriers:
- • Unlocked Non-US
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Light scratches front and back, including screen. Screen colors may show signs of use
Ships from
San Francisco, CA
5.0 of 5.0 stars,
28 ratings
Free Shipping
- Seller ships from San Francisco, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 1, 2024
- Date Updated: Sept. 16, 2024
- Date Expires: Sept. 24, 2024
- Date Closed: Sept. 16, 2024
Want to sell your Samsung Galaxy Note 10 Plus?
Sell Similar on Swappa
Galaxy Note 10 Plus Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4300 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x3040 |
| Screen Size | 172 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 495 ppi |
Size and Weight
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 162 mm 6.4 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 196 g 6.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...