Apple iPhone 14 Pro Max
- LYJH53510
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 14 Pro Max
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Battery Health
- 86% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Normal wear and tear on the frame, 0 scratches on the screen, light scratches on the frame
The screen has been replaced with an OEM OLED from another 14 pro max! This screen is flawless and works with 0 issues and has full functionality. Again the screen has been replaced. The phone will inform you that the screen has been replaced and notify you that Apple cannot verify the screen. The serial number of the screen on the device is not the same as the original screen that came with even though it’s an Apple screen, it’s from another phone and the settings will inform you that the screen has been changed!!
Free Shipping
- Seller ships from Atlanta, GA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Aug. 28, 2024
- Date Updated: Oct. 27, 2024
- Date Expires: Nov. 3, 2024
- Date Closed: Oct. 27, 2024
Want to sell your Apple iPhone 14 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 14 Pro Max Specs
| Capacity | 4323 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1290x2796 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 240 g 8.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...