Apple iPhone 15 Plus
$464
Not Buyable
- LYHZ39409
- Canceled
Apple iPhone 15 Plus
Good
--%
Battery Health
128GB
Black
Spectrum
A2847
Seller Listing Description
Spectrum iPhone 15 plus , small screen scratches, no damage
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
small screen scratches no damage
Ships from
Saint Petersburg, FL
5.0 of 5.0 stars,
10 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: July 26, 2024
- Date Updated: Aug. 24, 2024
- Date Closed: Aug. 24, 2024
Want to sell your Apple iPhone 15 Plus?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Plus Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4383 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1290x2796 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
Size and Weight
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 201 g 7.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...