Samsung Galaxy S22
- LYHZ33940
- Approved
- Low Price
- Expired
Samsung Galaxy S22
Samsung Galaxy S22 128GB Unlocked Rose Gold
Introducing the Samsung Galaxy S22 5G, a powerful smartphone designed for efficient multitasking and seamless connectivity. With an Octa Core Processor and 8GB RAM, this phone can handle multiple apps and games simultaneously without any lag. The 6.7-inch screen displays stunning visuals and is perfect for streaming videos and surfing the internet. Capture your memories with the 64.0 MP camera and enjoy features like 8K video recording, telephoto lens, and wide-angle camera. This phone is factory unlocked and compatible with networks like Mint Mobile, T-Mobile, Verizon, and more. With 128GB storage capacity, you can store all your important files and documents. This phone also features fast wireless charging and wireless PowerShare. Get your hands on the Samsung Galaxy S22 5G today! Returns accepted, there will be a $25 restocking fee. Any damages to the device will also be deducted from the total refund.
Unlocked Non-US
- Carrier compatible with Unlocked Non-US
-
Compatible carriers:
- • Unlocked Non-US
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Toms River, NJ
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: July 26, 2024
- Date Updated: Sept. 7, 2024
- Date Expires: Sept. 7, 2024
- Date Closed: Sept. 7, 2024
Want to sell your Samsung Galaxy S22?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S22 Specs
| Capacity | 3700 mAh |
| Longevity | 14 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 422 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 146 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 168 g 5.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...