Apple iPhone SE 2nd Gen 2020
- LYHZ33002
- Sold
Apple iPhone SE 2nd Gen 2020
Seller Listing Description
This is an authentic US retail product. It's in brand new and factory sealed condition.
This phone is locked to Mint Mobile wireless service. Please do not use it on any other wireless carriers.
If you are a new Mint Mobile customer, you are eligible for 3 months of free wireless service (the lowest tier of Mint Mobile's current plans), a $45 value.
Apple iPhone SE (2nd Generation)
Model #: A2275
Mft Part #: MHGF3LL/A
Storage: 64GB
Color: White
UPC: 850028720349
What's included:
iPhone SE (2nd Gen.)
USB-C to Lightning Cable
Mint Mobile SIM Card
Activation Instructions
Buyer will receive what's shown in the listing photos.
Usually ship within one business day after the payment is received.
I have over 20 years of online selling experience. Your satisfaction is my top priority. Feel free to contact me if you have any questions.
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: July 26, 2024
- Date Updated: Aug. 15, 2024
- Date Closed: Aug. 15, 2024
Want to sell your Apple iPhone SE 2nd Gen 2020?
Sell Similar on Swappa
iPhone SE 2nd Gen 2020 Specs
| Capacity | 1821 mAh |
| Longevity | 14 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 750x1334 |
| Screen Size | 120 mm 4.7 inches |
| Pixels Per Inch | 326 ppi |
| Width | 67 mm 2.7 inches |
| Height | 138 mm 5.5 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 148 g 5.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...