Apple iPhone 11 Pro Max
- LYHY61003
- Sold
Apple iPhone 11 Pro Max
Seller Listing Description
Fully unlocked iPhone 11 Pro Max with iOS 17.5.1
**The screen is aftermarket and Face ID does not function properly**
However, touch is not affected
A picture is included for the message displayed in the settings
0.5x camera is blurry!
I can include a picture of the photos taken from the device if requested
Let me know any questions you have!
Battery Health
- 83% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Screen:
No scratches or discoloration
*AFTERMARKET SCREEN*
Frame:
Noticeable chips, dents, and discoloration
Back:
0.5x camera has leftover glue from a failed reinstallation
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: July 25, 2024
- Date Updated: Aug. 3, 2024
- Date Closed: Aug. 3, 2024
Want to sell your Apple iPhone 11 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 11 Pro Max Specs
| Capacity | 3969 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 1242x2688 |
| Screen Size | 165 mm 6.5 inches |
| Pixels Per Inch | 456 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 226 g 8.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...