Apple iPad Pro 12.9" 5th Gen 2021
- LYHY24256
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPad Pro 12.9" 5th Gen 2021
Apple iPad Pro 12.9" 5th Gen 2021 + charger
Apple iPad Pro 12.9" 5th Gen 2021 + charger
0.2-inch Retina display iPad powered by iPad iOS 15. TouchID sensor built into a physical Home button. Support for the first-generation Apple Pencil (£119, sold separately) 12MP Ultra Wide front-facing camera with support for Center Stage, plus an 8MP rear-facing Wide sensor.
All purchases will be shipped out the following day. However, if purchased on Friday, Saturday or Sunday then your purchase will be shipped out on Monday.
Thank you for your business in advanced !
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Cricket
- • Ting
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
The tablet has some light scratches on the screen however it works just fine!
Also has a slight warp in the frame however it works as intended .
Free Shipping
- Seller ships from Atlanta, GA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: July 25, 2024
- Date Updated: Sept. 12, 2024
- Date Expires: Sept. 19, 2024
- Date Closed: Sept. 12, 2024
Want to sell your Apple iPad Pro 12.9" 5th Gen 2021?
Sell Similar on Swappa
iPad Pro 12.9" 5th Gen 2021 Specs
| Capacity | 10702 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 2048x2732 |
| Screen Size | 328 mm 12.9 inches |
| Pixels Per Inch | 265 ppi |
| Width | 215 mm 8.5 inches |
| Height | 281 mm 11.1 inches |
| Depth | 6 mm 0.3 inches |
| Weight | 682 g 24.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...