Google Pixel 8 Pro
$586
- LYHN84604
- Approved
- Low Price
- Expired
Google Pixel 8 Pro
Good
--%
Battery Health
256GB
12GB
Bay
Unlocked
G1MNW
mmWave 5G
Pixel 8 Pro
Pixel 8 Pro in 256GB Bay color. Comes with Mosnovo case.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Light scratches on screen and camera bar, was purchased in this condition.
Ships from
Akron, OH
5.0 of 5.0 stars,
4 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Akron, OH
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: July 14, 2024
- Date Updated: Sept. 10, 2024
- Date Expires: Sept. 9, 2024
- Date Closed: Sept. 10, 2024
Want to sell your Google Pixel 8 Pro?
Sell Similar on Swappa
Pixel 8 Pro Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5050 mAh |
| USB | USB-C |
| Non-removable Li-Ion; typical 5050 mAh (minimum 4950 mAh) | |
| Fast charging (USB-PD 3.0 PPS; up to ~50% in ~30 min with 30W USB-C charger) | |
| Fast wireless charging (Qi-certified); Battery Share | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1344x2992 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 489 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.7 in LTPO OLED (LTPO AMOLED), up to 120 Hz, HDR10+ | |
Size and Weight
| Size | 162.6 x 76.5 x 8.8 mm |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 213 g 7.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...