Apple iPhone 12
- LYHL55952
- Sold
Apple iPhone 12
Seller Listing Description
* Quick Shipping
* Phone Check Verified
* 30 Day Warranty
* Unlocked
All functions are working Good
Well-maintained, no issues.
Compact design, powerful performance.
100% of Battery Health
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Listing Addendum
All our phones comes with charger and cable in a box
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Seller Shipping Policy
Will Ship the Phones within 2 working days
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Seller Return Policy
We have 30 day return policy on our phones
Listing Metadata
- Date Created: July 12, 2024
- Date Updated: July 22, 2024
- Date Closed: July 22, 2024
Want to sell your Apple iPhone 12?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Specs
| Capacity | 2815 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Super Retina XDR display | |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 162 g 5.7 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...