Apple iPad 9th Gen
- LYHF04486
- Sold
Apple iPad 9th Gen
Seller Listing Description
Rest assured, this device is in its original, Un refurbished condition and operates at 100% efficiency, guaranteeing reliable performance for its new owner.
- Genuine Battery: The included battery is authentic, straight from the manufacturer, and comes with its original packaging and accessories.
- Swift and Complimentary Shipping: Enjoy fast and free shipping. Please verify your address accuracy to avoid a 15% restocking fee for address-related cancellations.
- Hassle-Free Returns: Returning a phone is easy with our provided shipping label. Ensure you've signed out of all accounts and removed any passwords for a smooth refund process. Don't forget to disconnect from your Apple ID to expedite your refund.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: July 6, 2024
- Date Updated: July 17, 2024
- Date Closed: July 17, 2024
Want to sell your Apple iPad 9th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad 9th Gen Specs
| Capacity | 8686 mAh |
| Longevity | 9 hours |
| USB | Lightning |
| Resolution | 1620x2160 |
| Screen Size | 259 mm 10.2 inches |
| Pixels Per Inch | 265 ppi |
| Width | 174 mm 6.9 inches |
| Height | 251 mm 9.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 487 g 17.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...