Apple iPhone 14 Pro
- LYHC65587
- Canceled
Apple iPhone 14 Pro
Seller Listing Description
It will come with the original box, a Lightning to USB-C Cable, 4 cases, 2 screen protectors (1 preinstalled + 1 extra), 3 camera protectors, 2 Apple AirTags, and a key chain for one AirTag. I have switched to the Galaxy S24 Ultra so I have no need for the AirTags so I have decided to include them with the iPhone.
Battery Health
- 89% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: July 3, 2024
- Date Updated: July 17, 2024
- Date Closed: July 17, 2024
Want to sell your Apple iPhone 14 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 14 Pro Specs
| Capacity | 3200 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 148 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 206 g 7.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...