Apple iPhone 15 Pro
- LYGX90335
- Expired
Apple iPhone 15 Pro
Seller Listing Description
128GB / Natural titanium - unlocked eSim. Device only, no original box. Does not come with Apple Care. You may be able to add that yourself by taking it to Apple Store nearest you for inspection first.
Selling because I tried it out for a month and it's not for me. I've gone back to Pixel.
USPS Priority Mail w/ insurance shipped within a day or two after payment received (not including weekends).
Battery Health
- 99% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Some light scratches on screen (mainly in the center) visible in direct light and/or angles only (see photo - difficult to capture). No damages or drops. Frame and back of device is excellent. No repairs.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: June 28, 2024
- Date Updated: July 29, 2024
- Date Closed: July 29, 2024
Want to sell your Apple iPhone 15 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Pro Specs
| Capacity | 3274 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...