Apple iPhone SE 2nd Gen 2020
- LYGX51019
- Sold
Apple iPhone SE 2nd Gen 2020
Seller Listing Description
✅ CLEAN ESN
✅ ALL OEM PARTS
✅ Fully Functional
✅ iCloud Unlocked
✅ Comes with a USB Charging Cable
------------------------------------------------------------------------
- We accept returns within the first 30 days of the purchase. If 30 days have gone by since your purchase, unfortunately, we can’t offer you a refund or exchange.
- To be eligible for a return, your item must be in the same condition that you received it.
Battery Health
- 81% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
-The phone is FULLY Unlocked for ALL Carriers
- Pre-Owned / The phone has blemishes and dings around the housing.
Overall FAIR Conditions
Battery Health: 81%
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: June 28, 2024
- Date Updated: July 3, 2024
- Date Closed: July 3, 2024
Want to sell your Apple iPhone SE 2nd Gen 2020?
Sell Similar on Swappa
iPhone SE 2nd Gen 2020 Specs
| Capacity | 1821 mAh |
| Longevity | 14 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 750x1334 |
| Screen Size | 120 mm 4.7 inches |
| Pixels Per Inch | 326 ppi |
| Width | 67 mm 2.7 inches |
| Height | 138 mm 5.5 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 148 g 5.2 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...