Apple iPad Air 4th Gen
- LYGQ05369
- Sold
Apple iPad Air 4th Gen
Seller Listing Description
Apple iPad AIR 4th gen 64 GB wifi Rose gold
Mint condition , 95% Battery life.
Just ipad no other accessories included.
Photos above are actual photos of the the item you receive.
We offer a 30-day money back guarantee on all our devices. The device will be shipped within ONE BUSINESS day and generally delivered within 3-5 business days after shipping. Includes: Device only, no accessories. MPORTANT: WE WILL ONLY SHIP TO THE PAYPAL CONFIRMED ADDRESS PROVIDED DURING CHECKOUT. Due to a recent PayPal policy change a 4% charge for buyer order FOR DOMESTIC PAYMENTS and AND 5% FOR INTERNATIONAL PAYMENTS cancellation do to wrong address or any other reason. A 10% restocking fee will be charged on non-defective refunds for used devices and 15% fee for brand new non activated devices if they come back to us activated from buyer. We ship your product the first business day, with standard USPS/Fedex shipping with tracking.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: June 21, 2024
- Date Updated: Aug. 11, 2024
- Date Closed: Aug. 11, 2024
Want to sell your Apple iPad Air 4th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad Air 4th Gen Specs
| Capacity | 7526 mAh |
| Longevity | 9 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1640x2360 |
| Screen Size | 276 mm 10.9 inches |
| Pixels Per Inch | 264 ppi |
| Width | 179 mm 7.0 inches |
| Height | 248 mm 9.8 inches |
| Depth | 6 mm 0.2 inches |
| Weight | 460 g 16.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...