Apple iPhone 11
- LYGO98851
- Sold
Apple iPhone 11
Seller Listing Description
We have a unlocked iPhone 11 64GB Gray with no sim restrictions.(these are actual pics) Battery health 92%. Fully operable, with a clean IMEI, no iCloud locks, no find my phone lock, fully operable, ready to activate.
- No Contract.
- Comes with NEW Apple Wall adapter, and NEW Sync cable, has internal battery.
- FREE USPS First Class shipping to PayPal VERIFIED ADDRESS ONLY".
- Allow 2-5 business days to receive your item.
- 30 day returns accepted.
- Physically damaged devices are not eligible for refund.
HERE'S WHAT SEPARATES US FROM OUR COMPETITORS: We do not resell individual liable phones, our phones are purchase through government and corporate accounts, this eliminates the problem of purchasing phones that cannot be reactivated because of a previous unpaid bill.
Battery Health
- 92% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Fully operable! Considerable scratching on display, less scratching on back housing. These are actual pictures. We do not use stock or duplicate photos.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: June 19, 2024
- Date Updated: June 20, 2024
- Date Closed: June 20, 2024
Want to sell your Apple iPhone 11?
Sell Similar on Swappa
iPhone 11 Specs
| Capacity | 3110 mAh |
| Longevity | 18 hours |
| USB | Lightning |
| Up to 50% charge in 30 minutes | |
| Qi | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 828x1792 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Liquid Retina HD display | 326 ppi | |
| Size | 2.98in x 5.94in x 0.33in |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 151 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...