Samsung Galaxy S21 Plus 5G
- LYEK25722
- Expired
Samsung Galaxy S21 Plus 5G
Seller Listing Description
I have my S21+ that I did not want to trade in when I upgraded. Works great, no issues and in very good condition. Always was in an Otterbox case. Throwing in my Otterbox Defender case (navy color) for free!
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Light scratch bottom left of screen (not visible when on)
Light scratching on screen (not visible when on)
Light scratches along bezel
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: April 24, 2024
- Date Updated: June 17, 2024
- Date Closed: June 17, 2024
Want to sell your Samsung Galaxy S21 Plus 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S21 Plus 5G Specs
| Capacity | 4800 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1080x2400 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 393 ppi |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 162 mm 6.4 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 200 g 7.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...