Apple iPhone 15 Plus
$804
Not Buyable
- LYED49998
- Sold
Apple iPhone 15 Plus
New
--%
Battery Health
256GB
Pink
Unlocked
A2847
Seller Listing Description
*BRAND NEW* Pink Apple iPhone 15 Plus (256gb)
- Apple iPhone 15 Plus
- Color: Pink
- 256 gb
- Brand New / Never Opened
- Unopened straight from the Apple store
- Total Paid = $1,093.00
- Great Price for a great phone!
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Chicago, IL
5.0 of 5.0 stars,
20 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: April 17, 2024
- Date Updated: April 17, 2024
- Date Closed: April 17, 2024
Want to sell your Apple iPhone 15 Plus?
Sell Similar on Swappa
iPhone 15 Plus Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4383 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1290x2796 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
Size and Weight
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 201 g 7.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...