Apple iPhone SE 1st Gen 2016
$42
Not Buyable
- LYDV89005
- Sold
Apple iPhone SE 1st Gen 2016
Good condition
--%
Battery Health
32GB
Rose Gold
Unlocked
A1662
Seller Listing Description
Great condition, perfect battery health, in original box, tempered glass screen protector.
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Tiny scratch on back lower right side that you can only notice if looking for it.
Ships from
Hixson, TN
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: April 9, 2024
- Date Updated: April 9, 2024
- Date Closed: April 9, 2024
Want to sell your Apple iPhone SE 1st Gen 2016?
Sell Similar on Swappa
iPhone SE 1st Gen 2016 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 1624 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
Screen and Display
| Resolution | 640x1136 |
| Screen Size | 101 mm 4.0 inches |
| Pixels Per Inch | 326 ppi |
Size and Weight
| Width | 59 mm 2.3 inches |
| Height | 124 mm 4.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 113 g 4.0 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...