Apple iPad Mini 6th Gen
- LYDR76724
- Expired
Apple iPad Mini 6th Gen
Seller Listing Description
Selling my barely used iPad mini (6th generation/latest model) with Wi-Fi connectivity and 64GB storage in Space Gray. Used only a couple times, flawless condition both cosmetically and functionally. Purchased new from Apple for just over $700 with all accessories. Priced to sell fast- make me an offer!
INCLUDES:
iPad mini - $499
Apple Smart Folio in Black - $59
Apple Pencil (2nd generation) - $129
USB-C charge cable
20W USB-C power adapter
Original boxes/packaging
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: April 5, 2024
- Date Updated: April 15, 2024
- Date Closed: April 15, 2024
Want to sell your Apple iPad Mini 6th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad Mini 6th Gen Specs
| Capacity | 5034 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1488x2266 |
| Screen Size | 210 mm 8.3 inches |
| Pixels Per Inch | 327 ppi |
| Width | 135 mm 5.3 inches |
| Height | 195 mm 7.7 inches |
| Depth | 6 mm 0.3 inches |
| Weight | 293 g 10.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...