Samsung Galaxy S10
- LYDP98471
- Sold
Samsung Galaxy S10
Seller Listing Description
Excellent Condition, A+ Grade, Fully Functional" {Light Shadow}
2- DAY SHIP & 30 Days WARRANTY!
MOBILE CHECK DONE
APPARENCE 10/10 GRADE
MOBILE GIVES BEST COMFORT TO USE ALL KINDS INTERNET WORKS
MOBILE COMES WITH BEST PACKING AND COMES WITH 🔌Adapter + Cable 💼
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
This Samsung Galaxy S10 is in Grade A condition, with above 80% battery health and fully functional after passing inspection. It exhibits a slight shadow on the screen, but otherwise, presents no issues, operating like a new device. Fully unlocked, it's ready to be used on any network.
Seller Listing Addendum
All our phones comes with charger and cable in a box
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Seller Shipping Policy
Will Ship the Phones within 2 working days
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Seller Return Policy
We have 30 day return policy on our phones
Listing Metadata
- Date Created: April 3, 2024
- Date Updated: April 24, 2024
- Date Closed: April 24, 2024
Want to sell your Samsung Galaxy S10?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S10 Specs
| Capacity | 4500 mAh |
| Longevity | 17 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x3040 |
| Screen Size | 169 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 502 ppi |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 198 g 7.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...