Google Pixel 6a
- LYDI65000
- Sold
Google Pixel 6a
Seller Listing Description
In good condition. Kept the phone in a case and screen protector (including protector for camera lenses). Decided to upgrade, phone still operates well and has good battery life. I charge it once a day and generally make it through the day unless doing something intensive.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Minimal signs of wear on the shell. Tiny scratch on screen, barely noticeable I can't get it to show on camera.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: March 27, 2024
- Date Updated: April 1, 2024
- Date Closed: April 1, 2024
Want to sell your Google Pixel 6a?
Sell Similar on Swappa
Pixel 6a Specs
| Capacity | 4410 mAh |
| USB | USB-C |
| 4410 mAh | |
| Fast charging up to 18W | |
| No wireless charging | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2400x1080 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 429 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| 6.1-inch OLED, 60 Hz, Gorilla Glass 3 | |
| Size | 152.2 x 71.8 x 8.9 mm |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 178 g 6.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...