Google Pixel 7
$225
Not Buyable
- LYCZ66980
- Sold
Google Pixel 7
Good
--%
Battery Health
128GB
8GB
Obsidian
Unlocked
GVU6C
Sub-6 5G
Seller Listing Description
Google Pixel 7, Black. Comes with red case shown
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Minor wear, screen is excellent.
Ships from
Los Lunas, NM
4.5 of 5.0 stars,
11 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: March 18, 2024
- Date Updated: March 21, 2024
- Date Closed: March 21, 2024
Want to sell your Google Pixel 7?
Sell Similar on Swappa
Pixel 7 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4355 mAh |
| USB | USB-C |
| Non-removable Li-Ion; typical 4355 mAh (minimum 4270 mAh) | |
| Fast charging (USB-PD 3.0 PPS) | |
| Qi-certified wireless charging; Battery Share (reverse wireless charging) | |
Screen and Display
| Screen Tech | AMOLED |
| Resolution | 1080x2400 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 416 ppi |
| Refresh Rate | 90 Hz |
| 6.3 in FHD+ OLED/AMOLED, 1080x2400, up to 90 Hz, 416 ppi | |
Size and Weight
| Size | 155.6 x 73.2 x 8.7 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 156 mm 6.1 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 197 g 6.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...