Apple iPhone 14 Pro Max
- LYCF57407
- Expired
Apple iPhone 14 Pro Max
Seller Listing Description
Specifications:
Brand Apple
Model iPhone 14 Pro Max eSIM
MPN A2651
Storage Size 128GB
Screen Size 6.7"
Carrier Service AT&T
Color Deep Purple
iOS Version Latest
Condition Uséd
Battery Health 100%
Cycle Count N/A
MFG Warranty? No
Cosmetic Condition:
Please view our close up photos, as these are taken of the actual item being offered for sale.
Functionality:
The Device has been tested and works fine but only unlock to ATNT Sim card so other carriers wont work with it.
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Phone is in mint condition, parts are all genuine.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 27, 2024
- Date Updated: March 9, 2024
- Date Closed: March 9, 2024
Want to sell your Apple iPhone 14 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 14 Pro Max Specs
| Capacity | 4323 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1290x2796 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 240 g 8.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...