Samsung Galaxy S22 Ultra
- LYBM68486
- Sold
Samsung Galaxy S22 Ultra
Seller Listing Description
Up for sale is an Unlocked S22 Ultra with the Red Color on back exclusive to Samsung. Comes with a brand new preinstalled Zagg screen protector. Has been in a case with a screen protector it's whole life.
The battery in this phone still performs exceptionally well, just got the S24 ultra on a good deal.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
No scratches on the screen at all, a fews scratches and micro dents on the bottom of the phone from plugging it in over and over. A couple of very faint scratches on the back.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 8, 2024
- Date Updated: Feb. 17, 2024
- Date Closed: Feb. 17, 2024
Want to sell your Samsung Galaxy S22 Ultra?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S22 Ultra Specs
| Capacity | 5000 mAh |
| Longevity | 20 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x3088 |
| Screen Size | 173 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 501 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 229 g 8.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...